Impressum | Právní norma | HOME
HoldingDivize řezivoDivize dalšího zpracování dřevaVýrobkyDřevoTrvale udržitelný rozvojkariéramultimediální centrumKontaktProjekt EU Školení je šance


Mayr-Melnhof
Kaufmann Gaishorn

 

Od založení v roce 1991 bylo do provozu na další zpracování dřeva v Gaishornu investováno přibližně 70 mil. Euro. Lokalita zahrnuje tři závody na výrobu lepených nosníků, jeden závod na výrobu vícevrstvého lepeného lamelového dřeva, jednu třídírnu, tři skladovací haly pro hotové zboží, pět skladovacích hal pro surový materiál a 19 sušících komor.

Mayr-Melnhof vícevrstvé lepené lamelové dřevo

Za den se zde vyrobí prvky pro čtyři až šest domů. Produkt Mayr-Melnhof BSP je všestranně použitelný; od individuálně ztvárněného rodinného domu až po velkoobjemové stavební projekty. Prvky mohou být vyráběny až do délky 16,5 m, šířky 3 m a tloušťky mezi 78 a 278 mm. Po úspěšně provedeném cinkovaném spojení a slisování dvěma vysokofrekvenčními lisy, které jsou propojeny, se povrch finálně upraví pomocí spirálovitého hoblovacího stroje. O vazbu přesnou na milimetr se na závěr postará portálové obráběcí ústředí CNC, které se tradičně používá při výrobě montovaných domů.